Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Mariah Carey hırsızlıkla suçlanıyor

Mariah Carey hırsızlıkla suçlanıyor

Mariah Carey, pek çok şarkı sözü yazarı ve besteciye tazminat ödemek zorunda kaldı.

Ünlü ABD'li şarkıcı Mariah Carey'nin başının 'şarkı çalmak' suçlamalarıyla ciddi biçimde dertte.

İki şarkı sözü yazarı, Mariah Carey hakkında dava açtı. Çalıntı olduğu söylenen şarkılardan birinin Mariah Carey'nin 1999 yılında Xscape grubu eşliğinde söylediği ve listelerde bir numaraya yerleşen 'Thank God I Found You' isimli şarkı olduğu ifade ediliyor.

Şarkıyı besteleyenlerden Seth Swirsky, bu şarkının Warryn Campbell ile birlikte Xscape grubu için yaptıkları aşk şarkılarından biri olduğunu belirterek, Carey'nin izin almadığını ileri sürüyor.

Carey'nin bundan başka da pek çok çalıntı şarkı söylediği iddia ediliyor. Bir limuzin şoförü olan Christopher Seletti, 'Hero' adlı şiirinin izinsiz olarak Dustin Hoffman'ın aynı adlı filmi için yazılan şarkıda kullanıldığını söylüyor.
Mariah Carey'nin 'Can't Let Go' ve 'Right Before My Eyes' şarkılarının gerçek sahipleri olan Sharon Taber ve Ron Gonzalez'e 1 milyon dolar vermek suretiyle uzlaşma yoluna gittiği belirtiliyor.

Carey'nin ayrıca 'Best of My Love' adlı şarkısını albümüne aldığı Maurice White'a ve 'Make It Happen' şarkısının önemli kısmına kaynak olan 'I Want to Thank You'nun yazarı Kevin McCord'a da büyük miktarda ödemeler yapmak zorunda kaldığı söylentiler arasında.
(Radikal)
245
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.