Magazin

Maradona'ya Küba vizesi

Maradona'ya Küba vizesi

Efsanevi futbolcu Diego Maradona'ya ülkesi tarafından, Küba'da uyuşturucu bağımlılığı tedavisini sürdürmesi için izin verildi.

Futbolun gelmiş geçmiş en büyük isimlerinden olan Diego Armando Maradona, nihayet emeline ulaştı. Bir süredir kokain bağımlılığı tedavisini Küba'da devam ettirmek için yasal mücadele veren Maradona'ya Arjantin'den izin çıktı.

Aile işlerinden sorumlu yargıcın gerekli belgeleri imzalaması üzerine Maradona, Küba'nın başkenti Havana'daki Akıl Sağlığı Merkezi´ndeki madde bağımlılığı tedavisine devam edebilecek.

Programda ağlamıştı
Ünlü yıldız, geçtiğimiz ay, Arjantin'in Canal 9 isimli televizyonunda bir programa katılmış, "43 yaşındayım. Kendi kaderimi kendim tayin edebilirim. Ben yolumu seçtim. Kimseyi öldürmedim" diyerek gözyaşlarına boğulmuştu.

"Küba'da, burada olmayan bir huzur var. Klinikten çıktığımda beni bir basın mensubu karşılıyor. Küba'da böyle bir baskı yok" diyen Maradona, "İstediğim her yerde gönlümce dolaşabiliyorum" şeklinde konuşmuştu.

Kliniğe kapatılmıştı
Uyuşturucu bağımlılığının yanı sıra buna bağlı olarak sağlık sorunlarıyla boğuşan 43 yaşındaki Maradona, istememesine karşın, eski karısı ve iki kızının talebi üzerine 9 Mayıs'ta başkent Buenos Aires'teki bir psikiyatri kliniğine kapatılmıştı.
Yayın tarihi: 06.09.2004
494
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.