Magazin

Maradona'nın midesi küçülecek

Maradona'nın midesi küçülecek

121 kiloluk Maradona, midesine takılan kelepçeyle artık daha az yiyerek 8-10 ayda 75 kiloya inecek. Maradona'yı üç aylık sıvı gıda diyeti bekliyor.

Bir futbol efsanesiyken, sporu bırakınca 121 kiloya çıkan Arjantinli Diego Maradona, midesini küçülttü. 44 yaşındaki Maradona'nın, 8-10 ay içinde 75 kiloya düşmesi hedefleniyor.

Maradona, aşırı kilolarından kurtulmak için Kolombiya'da ameliyat masasına yattı. Ameliyatın yapıldığı Medihelp kliniğinin yöneticisi Francisco Holguin, operasyonun başarılı geçtiğini belirtti. İki saat süren operasyonda, Madonna'nın midesine kelepçe takılarak, kapasitesi artık daha az sığacak şekilde düşürüldü.

Bu ameliyatı geçiren hastalar, 12 ile 18 ay-da yağlarının yaklaşık yüzde 80'inden kurtuluyor. 1.67 metre boyundaki Maradona, ameliyattan önce yapılan kontrollerde 121 kilo çıkmış. 8-10 ay içinde 75 kiloya düşmesi hedeflenen ünlü golcü, üç ay boyunca sıvı diyete tabi tutulacak.
Doktorları, Maradona'nın yeme alışkanlığını değiştirmesini ve daha fazla egzersiz yapmasını istiyor.

Kalbi tekliyordu
Profesyonel futbolu 1997'de bırakan Maradona'nın sağlığı, hem aşırı kiloları hem de uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle tehlikeye girdi. Küba'daki bir klinikte kokain bağımlılığı tedavisi gören Maradona tanınamayacak kadar şişmanlamıştı. Nisan 2004'te kalp ve solunum problemleri nedeniyle hastanelik olan Maradona, daha sonra bir psikiyatri kliniğine yatırılmıştı.

Eylül 2004'te tekrar Küba'ya dönen Maradona, daha sıkı bir uyuşturucu tedavisine alındı. FIFA, Maradona ve Pele'yi 2000 yılında en iyi futbolcular olarak seçmişti. Maradonalı Arjantin, 1986'da Dünya Kupası'nı kazanmış, 1990 yılında da finale çıkmıştı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 07.03.2005
314
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.