Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Manikür yaşı beşe indi!

Manikür yaşı beşe indi!

İngiliz gazetelerine göre, çocuklar manikürleri bozulmasın diye artık oyun bile oynamıyor.

Yüz bakımı, makyaj, manikür, pedikür yaptıran küçük kızların sayısının artmasıyla, İngiltere'de bazı güzellik merkezleri, sadece çocuklara hizmet veren özel salonlar açmaya başladı.

Çocuklar kendini 'çirkin' buluyor
İki bin çocuk arasında anket düzenleyen Bliss dergisi, İngiltere'deki kızların yüzde 92'sinin kendini çirkin bulduğunu, dörtte birinin yeme problemi yaşadığını yazdı. Guardian gazetesi ise, bazı çocukların manikürü bozulmasın diye oyun bile oynamadığını öne sürdü.

Bakım 10 Sterlin
Ülkede sayıları hızla artan ve hedef kitlesi küçük kızlar olan güzellik salonlarında bakım, 10 sterlinden (Yaklaşık 25 YTL) başlıyor.

Yüz bakımı çok popüler
Sheffield kentinde böyle bir salon işleten Janet Exelby, "13 yaşlarındaki çocuklar arasında özellikle yüz bakımının çok popüler olduğunu" söylerken, İngiliz Güzellik Salonları Birliği'nden Paul Simons, şaşkınlığını gizleyemiyor: "Onlar daha çocuk! Güzellik konusunu ileriki yaşlarda dert etmeliler."
515
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.