Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Mallar ortak kullanılacak

Mallar ortak kullanılacak

Tek celsede boşanan Haluk Bilginer-Zuhal Olcay çifti 'Oyun Atölyesi' adlı tiyatroyu satılmadığı sürece ortak kullanma kararı aldı.

Önceki gün Adapazarı Adliyesi Aile Mahkemesi'nde tek celsede boşanan Haluk Bilginer-Zuhal Olcay çifti, evlilikleri sırasında satın aldıkları gayrimenkulleri ve birkaç yıl önce açtıkları 'Oyun Atölyesi' adlı tiyatroyu satılmadığı sürece ortak kullanma kararı aldı.

Haluk Bilginer-Zuhal Olcay çifti, önceki gün boşandı. Çift, Bilginer'in adının önce Aşkın Nur Yengi, daha sonra da 'Hırsız Var' filmindeki rol arkadaşı Gamze Özçelik ile anılması üzerine ayrı yaşamaya başlamıştı. Ayrılık süresince Zuhal Olcay'ın da adı bir ara piyanist Fazıl Say ile anılmıştı.

Adapazarı Adliyesi Aile Mahkemesi'nde önceki gün gerçekleşen boşanma davasına çiftin avukatları katıldı. Olcay ve Bilginer'in mal paylaşım biçimi dikkat çekti. Evlilikleri süresince Altunizade'de bir daire, Silivri Klasis Golf'te bir yazlık ve Londra'da bir daire sahibi olan Haluk Bilginer ile Zuhal Olcay, ayrıca Moda'da devletten 49 yıllığına kiraladıkları bir alanda 'Oyun Atölyesi' adlı bir de tiyatro açmıştı.

Bütün malları yarı yarıya üzerlerine geçiren çift, boşanırken de aynı işlemin geçerli olmasını talep etti. Çift, gayrımenkulleri satılmadığı sürece ortaklaşa kullanacak, satış söz konusu olduğunda ise gelir yarı yarıya paylaşacak.

Zuhal Olcay'ın üçüncü Bilginer'in ilk evliliği
1957 doğumlu Zuhal İşanç (Olcay), ilk evliliğini, 1976'da 'Kurtlar Vadisi' dizisinden hatırladığımız Selçuk Yöntem'le yaptı. Olcay, ikinci evliliğini ise bir şirkette müdürlük yapan İzmirli Zafer Olcay'la 1980 yılında gerçekleştirdi.

Bu evliliğinden kızı Ceren'i dünyaya getiren ünlü oyuncu, aradığı mutluluğu bulamayınca 1987'de ikinci kez boşandı. 1990'lı yılların başında Haluk Bilginer ile tanışan Olcay, 1992'de de ünlü aktörle nikah masasına oturdu. 1956 doğumlu olan Haluk Bilginer'in bu ilk evliliğiydi.
(Hürriyet)
454
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.