Magazin

'Malkoçoğlu' karizmayı çizdirdi

'Malkoçoğlu' karizmayı çizdirdi

Ankara Kalesi Festivali'ne 'Malkoçoğlu' olarak katılan Cüneyt Arkın, attan düştü. Arkın, 'fethetmeye geldiği' kaleye yürüyerek çıkmak zorunda kaldı.

Altındağ Belediyesi'nce bu yıl ikincisi düzenlenen 'Ankara Kalesi Festivalleri' dün başladı. Belediye binası önünde oluşturulan kortej, Seymenler'in gösterisi ve mehteran takımının konseri ile yola çıktı.

Festivale 'Malkoçoğlu'nu canlandırmak için katılan Cüneyt Arkın, "Ben Malkoçoğlu'yum, bugün kaleyi fethetmeye geldim. Atıma binip kaleye çıkacağım" dedikten sonra atına binmek istedi. Arkın, atın huysuzluk yapması üzerine ilk denemesinde başarılı olamayıp düştü. Buna rağmen pes etmeyen Arkın, ikinci denemesinde de başarılı olamadı. Bindiği at huysuzluk yaparak Arkın'ı üzerinden attı. Attan düşünce zçok sinirlenen Arkın sağ ayağını incittti ve kaleye yürüyerek çıktı.

Festivalde 'Fatih Sultan Mehmet', 'Nasreddin Hoca', 'Hacivat ile Karagöz' de temsil edildi. Fatih Sultan Mehmet'i tiyatro sanatçısı Ali Asar, cariyerlerini ise Rus mankenler Galina Fateeva, Alex Fokina ve Olga Bülbül canlandırdı. Festivale katılan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Cüneyt Arkın ile festival alanına kurulan çadırda sohbet etti.
Yayın tarihi: 05.06.2008
467
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.