Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Mali dünyayı kurtaracak

Mali dünyayı kurtaracak

Merakla beklenen "Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu" filminin çekimleri önceki gün Kapadokya'da başladı. Setin ilk gününü Kelebek yazarı Onur Baştürk izledi.

1982 yapımı "Dünyayı Kurtaran Adam" filminin devamı niteliğindeki "Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu"nun çekimleri önceki gün Kapadokya'da başladı.

Kartal Tibet'in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda, ilk filmin kahramanı Cüneyt Arkın'ın yanı sıra Mehmet Ali Erbil, Burcu Kara, Deniz Seki, Burak Sergen, Pakize Suda ve Ayşen Gruda da var.

İki ayrı karakter
Senaryosunu Murat Boyacıoğlu'nun yazdığı "Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu"nda asıl ağırlık, Mehmet Ali Erbil'de. Erbil, filmde "Dünyayı Kurtaran Adam"ın yani Cüneyt Arkın'ın ikiz oğulları Kartal ile Zaldabar'ı canlandırıyor. Projede şimdiye kadar hiçbir Türk filminde kullanılmayan animasyon ve efektlere yer verileceği de açıklandı.

Modern robotlar
Setin ilk gününü izleyen Onur Baştürk, Mehmet Ali Erbil'le dövüş sahnesinde yer alan robotlarla da fotoğraf çektirdi. Figüranlar, ellerindeki beyaz silahların rezervuar parçalarından yapıldığını söyledi.

Zamanında az turist götürmedim
Önceki gece kendi sahnesi olmadığı halde ekibi motive etmek için sete gelen Cüneyt Arkın, ilk filme dair anılarını anlattı. Arkın, bir gazetecinin "Yurtdışında filmi izleyenler sonradan sırf sizi ve Kapadokya'yı görmek için buralara gelmiş" sözlerine de "Evet öyle. Ben de o sayede az turist götürmedim" diye karşılık verdi. Filmde kullanılması için Cüneyt Arkın'ın balmumundan bir de maskesi hazırlandı.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 19.05.2006
407
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.