Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Majesteleri'nin oğlu babasının yolunda

'Majesteleri'nin oğlu babasının yolunda

NBA tarihinin en iyi oyuncularından Michael Jordan'ın 16 yaşındaki oğlu Jeffrey Jordan, en iyi liseli oyuncuların katıldığı turnuvada kendini kanıtlamaya çalışıyor.

New York Times Gazetesi'nin haberine göre bir meraklı kitlesinin sürekli takip ettiği Jeffrey'e en çok sorulan soru ise babasının oynadığı 'Space Jam' filminde rol alıp almadığı. Bugün 16 yaşında olan Jeffrey Jordan, 'Majesteleri' lakaplı babası Michael Jordan'ın şöhretinin gölgesinden belki hiç kurtulamayacak. Ama en azından iyi bir basketbolcu olmak için var gücüyle uğraşıyor. Jeffrey, birkaç gündür ABD'deki en iyi lise öğrencilerinin bir araya geldiği 'Nike All-America' basketbol kampında ter döküyor. 'En az babam kadar yarışmacı bir ruha sahibim. Belki kendi eyaletimin en iyi üç-dört oyuncusu arasında değilim. Ama burada oynayabileceğimi ve sadece bir isim olmadığımı göstermek istiyorum' diyor.

Babasından kısa
1,83 m boyu ve 77 kg ağırlığı olan Jeffrey, babasından daha ufak bir fiziğe sahip. Herkes onun zıplama yeteneğini sorgulayıp dururken diğer oyuncular onun üzerinden smaç yaparak kendilerini kanıtlamaya çalışıyor. Babası, Jeffrey'nin bu yaşa kadar basketbol oynamasını engellemedi ama ülke çapındaki organizasyonlarda ön plana çıkmasını da istemedi. Jeffrey, genç yaşına karşın basın mensuplarının karşısında bir profesyonel gibi davranıyor. Çoğu soruyu gülerek, şakalar yaparak ve hikayeler anlatarak yanıtlıyor. Babasıyla ilişkisini 'herhangi bir baba-oğul arasındaki ilşki' olarak tanımlıyor. Michael Jordan (42) yaşı ilerlediği için Jeffrey ile yaptığı bire birlerde zorlanmaya başlamış. Hatta bir kez de yenilmiş.

Formasının sırtında 'Jordan' yazması ve altı NBA şampiyonluğu bulunan babasının ünü nedeniyle büyük bir meraklı kitlesi, sürekli Jeffrey'in peşinde. En çok babasının rol aldığı 'Space Jam' filminde oynayıp oynamadığını ve büyük bir evde yaşayıp yaşamadığını merak ediyorlar. Filmde rol almamış ama büyük bir evde yaşadığı doğru.
(Hürriyet)
523
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.