Magazin

Madonna'ya ültimatom

Madonna'ya ültimatom

Rusya'daki Ortodoks Kilisesi, Madonna'yı Moskova konseri öncesinde uyardı: Hırıstiyanlık'la ilgili sembol kullanma!

Ünlü sanatçının fotoları sağda

ABD'li pop müzik yıldızı Madonna, Rusya'nın başkenti Moskova'daki konserinden hemen önce, dün, Rusya'daki Ortodoks Kilisesi'nden bir son dakika uyarısı aldı.

Ortodoks Kilisesi, "Confessions" adlı konser turnesi kapsamında Moskova'daki Luzhniki Stadyumu'nda 50 bin kişinin katılacağı dev bir konser vereceği açıklanan Madonna'yı, sahne şovunda Hıristiyanlık'la ilgili sembolleri kullanmaması yönünde ikaz etti.

Özellikle Avrupa turnelerinde, haç, İsa, çarmıha gerilme gibi Hıristiyan dinine ait semboller kullanan Madonna'nın sürekli dine vurgu yaptığını belirten Ortodoks Kilisesi Sözcüsü, Madonna'nın konser vereceği ülkelerin dini görüşlerine saygı duyması gerektiğini söyleyerek Madonna'nın Moskova konserinde bu tip şovlardan kaçınmasını istedi.

'Kâfirce davranışları var'
Ortodoks Kilisesi sözcüsü, "Biz Madonna'ya karşı değiliz. Biz sadece onun konser sırasında yaptığı kâfirce davranışlara karşıyız" dedi. Güvenlik kaygıları nedeniyle konserde 3 bin 500 polisin görev yapacağı, 200 özel güvenlik timinin de yer alacağı belirtildi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 13.09.2006
497
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.