Magazin

Madonna'ya öfke

Madonna'ya öfke

Amerikalı pop yıldızı Madonna'nın evlat edinmek istediği Malavili çocuğu İngiltere'deki evine kaçırması dünyayı ayağa kaldırdı.

Madonna ile kocası Guy Ritchie'nin Malavili bir çocuğu evlat edinme macerası, ünlü sanatçının başını ağrıtacak gibi görünüyor. Sanatçının, Malavi mahkemesinden 18 aylık geçici velayet almasından sonra, 1 yaşındaki David Banda, özel bir uçakla önce Güney Afrika'ya, dün de Londra'ya getirildi.

Manşetlerde
Küçük David, Madonna'nın Marble Arch'daki 4 katlı lüks villasına götürülürken, sanatçının evlat edinmek istemesiyle ilgili etik tartışmalar İngiliz gazetelerinin manşetlerinde yer aldı. The Independent Gazetesi, haberi "Bir ahlak masalı" başlığıyla kapak konusu yaptı.

Ahlak tartışması
Malavi'deki insan hakları dernekleri evlat edinme işleminin yasal olmadığında ısrar ederken, yasaların anne baba adaylarının 18 ay ülkede yaşamasını gerektirdiğini söylüyorlar. Uluslararası çevreler de Madonna gibi ünlülerin hiç etnik bağları olmadığı halde zenginliklerini ve güçlerini kullanarak çocuk "satın almasını" ahlaki bulmuyorlar.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 18.10.2006
355
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.