Magazin

'Madonna sürtük ve egoist'

'Madonna sürtük ve egoist'

Yoksul Afrika ülkesi Malavi'de bir yaşında çocuk edinmek için başvuruda bulunan Madonna, Amerikan basınının eleştiri oklarının hedefi oldu.

New York Post gazetesinde yayınlanan bir makalede, şarkıcının Malavi'de birkaç gün önce 12 çocuğu karşısına dizip bir tanesini seçmesi, "tuhaf bir köle müzayedesi" olarak yorumlandı.

Amerikalı şarkıcı için 'sürtük ve egomanyak' ifadeleri kullanılan makalede, yasaları yabancıların çocuk evlat edinmelerini yasaklayan Malavi'nin Madonna'nın cömert yardımları sayesinde bir ayrıcalık tanıdığı ileri sürüldü.

48 yaşındaki şarkıcının Malavi'de bin yetim çocuğun bakımını üstlenecek bir merkez için yaklaşık 3 milyon dolar bağışladığı belirtilen makalede, bu merkezde çocuklara şarkıcının müridi olduğu Yahudi öğretisi 'kabala' eğitimi verilmesi de eleştirildi.

12 milyon nüfuslu Malavi, dünyanın en yoksul ülkelerinden biri. Nüfusun yüzde 14'ünün HIV virüsü taşıdığı ülkede 1 milyon öksüz ve yetim çocuk bulunuyor.
Yayın tarihi: 14.10.2006
400
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.