Magazin

Madonna bir çocuk daha istiyor

Madonna bir çocuk daha istiyor

Yoksul Afrika ülkesi Malavi´de bir erkek çocuğu evlat edinen ve yöntemi eleştirilere neden olan Madonna, şimdi de bir kız çocuğu evlat edinmek istiyor.

İngiliz Daily Mirror gazetesinin haberine göre, yeni oğlu David'in köylüsü 3 yaşındaki bir kız çocuğunu evlat edinmek isteyen ünlü şarkıcı bu konudaki planını kocası Guy Ritchie'ye 13 aylık David Banda'yı evlat edinirken anlattı.

Gazetenin haberine göre, 48 yaşındaki Madonna yakınlarına, 'Bu üzgün gülümsemeli kızı gördüm ve Guy'a 'Bu çocuğa da bir yuva vermeliyiz' dedim' diye konuştu.

Yoksul Afrika ülkesi Malavi'de bir yaşında çocuk evlat edinen Madonna, özellikle Amerikan basınının eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Ünlü şarkıcının Malavi'de 12 çocuğu karşısına dizip bir tanesini seçmesi 'tuhaf bir köle müzayedesi' olarak yorumlanmış, yasaları yabancıların çocuk evlat edinmelerini yasaklayan Malavi'nin Madonna'ya cömert yardımları sayesinde bir ayrıcalık tanıdığı ileri sürülmüştü.

Yetimlere Kabbala öğretisi!
48 yaşındaki şarkıcının Malavi'de bin yetim çocuğun bakımını üstlenecek bir merkez için yaklaşık 3 milyon dolar bağışladığı ve bu merkezde çocuklara ünlü şarkıcının müridi olduğu Yahudi öğretisi 'Kabbala' eğitimi verilmesi planı da eleştirilmişti. Ünlü şarkıcının, ayrıca evlat edindiği çocuğu babası ve büyükannesinden ayırdığı görüşü dile getirilmişti. 12 milyon nüfuslu Malavi dünyanın en yoksul ülkelerinden biri. Nüfusun yüzde 14'ünün HIV virüsü taşıdığı ülkede 1 milyon öksüz ve yetim çocuk bulunuyor.
Yayın tarihi: 19.10.2006
328
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.