Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Louvre'dan elmas yürütme!

Louvre'dan elmas yürütme!

Paris'teki Louvre müzesi yakınlarında Carrousel du Louvre'da düzenlenen antika sergisinde, toplam 11.5 milyon euro değerinde iki elmas çalındı.

Fransa çalınan elmasların peşinde. Paris'teki Louvre müzesi yakınlarında Carrousel du Louvre'da düzenlenen antika sergisinde, toplam 11.5 milyon euro değerinde (21 trilyon lira) iki elmas çalındı. Polis, hırsız ya da hırsızların, 22. Antika Bienali kapsamında kurulan İsveçli Chopard Mücevhercilik standındaki elmasları, görevlilerin standdan kısa bir süre ayrılması sırasında çaldığının belirlendiğini açıkladı.

Görevlilerin saat 15.00 civarında standı yaklaşık 15 dakika boş bıraktıkları duyuruldu. Chopard adına açıklama yapan Christian Deydier ise olay sırasında tüm güvenlik görevlilerinin standda olduğunu söyledi. Elmasların biri 47, diğeri ise 15.74 kırat. Ticaret fuarı özelliği taşıyan bienal halka açık olarak yapılıyor ve mücevher endüstrisinden her yıl 400 profesyoneli buluşturuyor.
457
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.