Magazin

Lotodaki 53 öldürdü

Lotodaki 53 öldürdü

İtalyan sayısal lotosunda 178 çekilişten beri çıkmayan "53" rakamı 4 kişinin ölümüne ve tefeciler yüzünden bir çok ocağın da sönmesine yol açtı.

Sayısal Loto'nun Venedik sıralamasında '53' rakamı tam 178 çekiliştir çıkmadı. Pek çok kişi, nasıl olsa çıkacak diye varını yoğunu 53 rakamına yatırmaya başladı. Dört gün önce tüm gayrimenkullerini ipotek ettirerek '53'rakamına tam 300 bin euro yatıran Floransalı Franco Grassi isimli sigortacı kaybedince cinnet geçirdi.

Cinnet geçiren İtalyan
Oğlu Mario ile eşi Maria'yı tabancayla öldüren sigortacı daha sonra intihar etti. 12 Ocak'ta ise hayatı boyunca biriktirdiği bütün varlığını bankadan çekerek '53' üzerine oynayan emekli bir düş kırıklığından kendisini balkondan atarak yaşamına son verdi.

Ocak ayı içinde '53'rakamının neden olduğu dört ayrı intihar girişimi ise ölümle sonuçlanmadı. İtalya Ulusal Piyango idaresi 'SİSAL' bugüne kadar '53' rakamına 4 milyar 110 milyon euroluk kupon oynandığını belirterek sadece Milano'lu oyuncuların 840 milyon euro yatırdıklarını belirtti.

Loto durdurulsun
Bazı milletvekilleri Süper Sayısal Loto'nun durdurulması için parlamentoya önerge vereceklerini açıkladılar. '53' rakamı çıkarsa lotocular oynadıkları miktarın 125 mislini kazanacaklar. Eğer 53'ün yanında oynadıkları ikinci bir rakamı da tuttururlarsa o zaman ikramiye 250 misline çıkacak.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 24.01.2005
528
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.