Magazin

Londra'da 'yalnız değiliz' sergisi

Londra'da 'yalnız değiliz' sergisi

Müzede sergilenen parçalardan biri Londra Bilim Müzesi'nde 'Yaratık Gerçeği ve Kurgusu' adlı bir sergi açılıyor.

Sergiden fotolar sağda

Londra Bilim Müzesi yöneticilerinden John Tucker, serginin açılış amacını, "bu evrende yalnız mıyız" sorusuna verilecek değişik cevaplara bağlıyor.

Dört bölümden oluşuyor
Sergi dört ayrı bölümden oluşuyor. İlk bölüm uzaylı yaratık hikayeleri üzerine. Bu bölümün girişinde ziyaretçileri James Cameron'un seri filmi 'Yaratık'taki (Alien) Kraliçe karşılıyor. Yaratık Kurgusu adlı bölümde filmlerden görüntüler, koleksiyonerlerden toplanmış eşyalar ve fotoğraflar bulunuyor.

Dünyada da yaşıyorlar!
İkinci bölümse, Uzaylı Yaratık Bilimi adını taşıyor. Bu bölümde yaratıkların dünyada da yaşıyor olduğu kanıtlanmaya çalışılıyor. Yaratık Dünyası ve Yaratıkların İletişimi ise sergideki diğer iki bölüm. Burada da bilimsel araştırma sonuçları sergileniyor. Konu uzaydaki değil, dünyadaki yaratıklar.

Şubat ayına kadar açık
Londra Bilim Müzesi'nde açılacak ve 500'den fazla parçanın sergileneceği Yaratık Gerçeği ve Kurgusu sergisi 2006 Şubat ayı sonuna kadar açık kalacak.
Yayın tarihi: 14.10.2005
420
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.