Magazin

Lolita'yı oynarken seks nedir bilmiyordum

Lolita'yı oynarken seks nedir bilmiyordum

"Lolita" filmiyle adını duyuran Dominique Swain, Mehmet Günsür'ün de rol aldığı "Dehşet Gecesi"nin galası sebebiyle İstanbul'daydı...

10 yıl önce Jeremy Irons'la başrolü paylaştığı "Lolita" filmiyle adını duyuran Dominique Swain, Mehmet Günsür'ün de rol aldığı "Dehşet Gecesi"nin galası sebebiyle İstanbul'daydı... Swain, bu ziyaretinde Tempo dergisinin sorularını yanıtladı ve Lolita günlerinden bu yana neler yaptığını anlattı.

Herhalde bıkmışsınızdır artık Lolita olmaktan...
Bıkmadım. 10 sene sonrasında bile insanların seni hatırlayacağı bir karakter yaratmışsan eğer, bu bıkılacak bir durum değil pek...

15 yaşında neler hissettiniz "Lolita"nın setinde?
Yanımda, her zaman beni destekleyen ailem vardı. "Ne oluyor, insanlar ne diyor" diye düşünecek durumda değildim. Filmin ne olduğunu biliyordum ama aklıma hiç seks gelmedi. O zaman seks hakkında hiçbir şey bilmiyordum.

Jeremy Irons'ın kucağına oturduğunuz sahnede, Irons'ın kucağına yastık koyulmuş, öyle mi?
Pijamaları üzerine yastık koydular, evet. Çok aptalca gelmişti bana; ama şimdi çok takdir ediyorum bu düşünceyi.

Böyle bir ilişki normal olabilir mi?
Hayır. Her zaman böylesi bir ilişkide, sorumluluğun erkekte olduğunu düşünürüm. Kız, karşı tarafa ilgi duysa bile, erkeğin bunun yanlış olduğunu anlatması gerekir.

"Lolita" filminde oynadığınız için aileniz çevreden baskı görmüş müdür?
"Neden kızınızı böyle bir rolde oynatıyorsunuz?" gibi eleştirilerle çok karşılaştılar tabii... Ama ailem bana hep destek oldu. Yine de böyle sözler duymak zorunda kaldıkları için hálá üzülüyorum.

Sette sizin için hazır ve nazır bir psikolog da varmış.
Her zaman duran bir psikolog yoktu. Başlamadan önce bir konuşma yapıldı, sonrasında sadece annem vardı, bu da benim için yeterliydi. Bir de birlikte oynadığım insanlar, zaten psikolog görevi görüyorlardı.

"Face Off"ta John Travolta ile oynamak nasıldı?
Mükemmel. Çok kendine güvenen, ne yaptığını bilen biri. Ünlü olmak önemli değil. Önemli olan güven.
Yayın tarihi: 27.07.2007
1228
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.