Magazin

Liz Hurley'in diyeti tehlike sınırında

Liz Hurley'in diyeti tehlike sınırında

Seksi yıldız Liz Hurley, uyguladığı diyet yüzünden bir deri bir kemik kaldı. 47 kiloya kadar düşen Hurley, doktorlar tarafından uyarıldı.

Model Liz Hurley güzellik uğruna sağlığını ciddi tehlikeye attı. Şu anda iki yaşında bulunan oğlu Damian'ı doğurduktan sonra diyete başlayan Hurley, günde sadece bir öğün yiyerek ve 'aç yatarak' sonunda 47 kiloya düştü.

Orantıyı bozdu
Londra'daki Women's Nutrition Clinic doktorlarından Alan Stewart'a göre, uzun yıllar mankenlik yapan 1.75 boyundaki yıldız, boyu ve kilosu arasındaki orantıyı bozdu.

Hurley'nin vücudundaki kas ve kemik dengesinin de orantısız olduğunu vurgulayan Dr.Stewart, 'Hurley bir öğün yemekten vazgeçmeli ve günde en az 2 bin kalori almalı. Günde bir öğün yemek yiyerek kilo vermiş, ama iki yıl boyunca buna devam etmesi büyük tehlike arzediyor' dedi.

Yeni çocuk zor
Hurley'nin bu davranışıyla yeniden çocuk sahibi olmasının da zorlaştığını belirten Stewart, bu diyetin sonunun kemik ve kas erimesi olduğunu bildirdi. 39 yaşındaki Hurley, oğlu Damian'ı 4 Nisan 2002 yılında dünyaya getirmişti.
Yayın tarihi: 02.02.2005
313
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.