Magazin

Liz Hurley yargılanacak

Liz Hurley yargılanacak

Liz Hurley ve kocası Arun Nayar'ın Hindistan'daki düğünlerinde işlediği suçlar: Dini törende alkol almak, kutsal ateşin yanında öpüşmek, yer yerine sedire oturmak ve kutsal sığır derisinden ayakkabı giymek.

İngiliz model Elizabeth Hurley ile Hintli kocası Arun Nayar'ın, Hindistan'ın Jodhpur kentindeki Racastan kalesinde düzenledikleri evlilik töreni, başlarına dert açtı. Hurley ile Nayar, tören sırasında Hindu geleneklerine hakaret ettikleri gerekçesiyle mahkemelik oldular. Suçlu bulundukları takdirde, çift Hindistan Ceza Kanunu'nun 295. maddesi uyarınca üç yıl hapis cezasına çarptırılabilecek.

Jodhpur'da basın yayın işiyle uğraşan Vişnu Kandelval, çiftin Hindu geleneklerini ayaklar altına aldığını belirterek suç duyurusunda bulundu. Şimdiye kadar iki tanığın ifadesine başvuran mahkeme, bu hafta üç tanığı daha dinleyecek ve ardından çiftin yargılanıp yargılanmayacağına karar verecek.

Hurley ile Nayar, Hindulara ait mekanda yapılan dini tören sırasında alkol almak, kutsal ateşin yanında öpüşmek, yere değil de sedire oturmakla suçlanıyor. Kandelval ayrıca, Hurley'in deriden ayakkabı giydiğini belirterek, "Hindular ineğe tapar. Sığır derisinden yapılmış ayakkabı giymek büyük hakaret. Liz ile Nayar, Hıristiyan geleneklerine göre evlendiler. Ama maddi menfaat sağlamak için, Jodhpur'da vitrin düğünü yaptılar" dedi.

Kandelval'ın avukatı, Nayar'ın babası Vinod Nayar'ın da çift aleyhine tanıklık yapacağını söyledi. Vinod Nayar, Hurley'in karşı çıkması yüzünden, oğlunun düğün törenine katılamadığını belirterek oğlu ile ilişkisini kestiğini söylemişti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.04.2007
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.