Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Lezbiyenlerin beyinleri farklı çalışıyor

Lezbiyenlerin beyinleri farklı çalışıyor

Homoseksüellik sonradan öğrenilen bir şey değil İsveç'te yapılan bir araştırma, lezbiyenlerin beyinlerinin, cinsiyet hormonlarına heteroseksüel kadınlarınkinden farklı tepki verdiğini ortaya koydu.

İsveçli bilim adamlarının yaptığı ve sonuçları 'Proceedings of the National Academy of Sciences'ta yayımlanan araştırmada, lezbiyenlerin beyinlerinin heteroseksüel erkeklerinki gibi tepki verdiği görüldü.

Ancak lezbiyenlerle heteroseksüel erkeklerin beyinlerinin gösterdiği tepkilerdeki benzerlikler, homoseksüel erkeklerle heteroseksüel kadınlarınki kadar güçlü değil.

Homoseksüellik öğrenilmiyor
Stockholm'deki Beyin Enstitüsü'nde görevli bilim adamı Ivanka Savic önderliğinde yapılan araştırma aynı zamanda homoseksüelliğin öğrenilen bir şey olmadığı kanısını da destekliyor. Araştırma kapsamında gönüllü katılımcılara, ve erkek cinsiyet hormonlarından elde edilen kimyasal maddeler koklatıldı ve bu kişilerin beyinlerinde oluşan tepkiler incelendi.
(cnnturk.com)
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.