Magazin

Leyla'sından boşanıyor

Leyla'sından boşanıyor

TRT'de yayınlanan 'Leyla ile Mecnun' dizisinin Mecnun'u Ali Atay ile beş yıldır evli olduğu bale sanatçısı Ebru Cansız, anlaşmalı olarak boşanıyor.

Oyuncu Ali Atay ile balerin Ebru Cansız, 30 Ağustos 2008’de evlendi. Ancak evlilikleri uzun sürmedi. Basında ayrıldıklarına dair haberler çıkan çift, geçtiğimiz günlerde bu konuda harekete geçti.

Avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’nde boşanma dava açan Cansız, dilekçesinde çocukları olmadığını belirterek “Evlilik birliğimizin devam edebilmesi için hukuki ve toplumsal bir yarar kalmadı. Bu nedenle boşanma konusunda anlaşmaya vardık.

Duruşmamız gizli yapılsın. Eşimle de bu konuda aynı fikirdeyiz” ifadelerine yer verdi. Cansız, Atay’dan 300 bin lira tazminat istedi. Çift, aralarında yaptıkları protokolü de mahkemeye sundu. Protokole göre, tarafların evlilik birliği içerisinde edindikleri İstanbul Beyoğlu’ndaki daire ile sahip oldukları ev eşyaları Ebru Cansız üzerine geçirilecek.

Ali Atay, Ebru Cansız’a 150 bin lira maddi, 150 bin lira da manevi tazminat ödeyecek. Cansız, bunların dışında nafaka talebinde bulunmayacak. Çiftin boşanma davasının görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

Oyuncu Ali Atay’ın adı “Leyla ile Mecnun”da Leyla’yı oynayan Melis Birkan’la aşk dedikodularına karışmıştı.

Yayın tarihi: 09.04.2013
1155
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.