Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Levent Kırca'yı sevmiyorum

Levent Kırca'yı sevmiyorum

6 Ekim’de başlayacak ve 12 Ekim’e kadar sürecek 49. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ulusal jüri başkanı Hülya Avşar, dün aralarında Tunca Arslan, Selçuk Yöntem, Sümer Tilmaç, Ayşegül Aldinç, Pelinsu Pir, Mine Kırıkkanat, Erdil Yaşaroğlu ve Uğur İçbak’ın da olduğu jüri üyeleriyle ilk kez bir araya geldi.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014

6 Ekim’de başlayacak ve 12 Ekim’e kadar sürecek 49. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ulusal jüri başkanı Hülya Avşar, dün aralarında Tunca Arslan, Selçuk Yöntem, Sümer Tilmaç, Ayşegül Aldinç, Pelinsu Pir, Mine Kırıkkanat, Erdil Yaşaroğlu ve Uğur İçbak’ın da olduğu jüri üyeleriyle ilk kez bir araya geldi. Genellikle jürilerin basın toplantıları festival sırasında Antalya’da yapılırdı. Ancak bu yıl Avşar, İstanbul’da Pera Palas’ta jürinin çalışma şekliyle ilgili kısa bir açıklama yaptı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

HÜLYA AVŞAR'IN AÇIKLAMALARI (VİDEO)

‘İşim gerçekten çok zor’
Sözlerine, “İşimin zor olduğunu anladım, çok zor bir jüriyle karşı karşıya kaldığımın farkına vardım,” diye başlayan Avşar, “Çıkacak sonuçlar, benim bile merakımı uyandırıyor. Bu, hoşuma gidiyor ve korkuyorum açıkçası karşımdaki jüriden” dedi.

Jüri ile yaptıkları toplantıdan çıkan kararlardan birinin ödüllerin gerekçesinin açıklanması olduğunu söyleyen Avşar, “Bu sene bu tartışmalara sebebiyet verilmeyecek. Bunun dışında jürinin kendi içerisinde oynadığı bir takım denklem oyunları olacak. Bunların içeriğini ancak festival sonrasında açıklayabiliriz” dedi. Avşar, farklı bakış açılarına sahip üyelerden oluşan bir jüri olduklarına dikkat çekti: “Sanıyordum ki, oyunculardan yapımcılardan uzak geçireceğimiz Antalya’daki günlerimizde, jüri üyeleri arasında geçici arkadaşlıklar kurulur. Ama biz jüri üyeleri olarak kendi aramızda biraz mesafeli olacağız gibi görünüyor.”

Figüranlara da ödül verilmesi gerektiğini söyleyen Avşar’ı basın mensupları kürsüden inince soru yağmuruna tuttu. Avşar’ın jüri başkanı olması üzerine jüriden ayrılan Levent Kırca’nın tavrı hatırlatıldı. Avşar, Kırca’ya büyüğü olduğu için saygı duyduğunu söyledi: “Evet, sevmiyorum ama saygı duyuyorum.”

(Milliyet)

479
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.