Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Lerzan Mutlu'ya 4 yıl hapis istemi

Lerzan Mutlu'ya 4 yıl hapis istemi

Ünlü sunucu Ece Erken’e “Senin pisliklerini Türkiye gazetelerden okuyor.. Doğan Bey nerede? Sana rulet parası toplamaya mı gitti” sözleriyle hakaret ettiği iddia edilen Lerzan Mutlu hakkında 4 yıl hapis cezası istendi.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014

LERZAN MUTLU FOTOĞRAFLARI

Sunucu Ece Erken ile şarkıcı Lerzan Mutlu’nun söz dalaşı mahkemelik oldu. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı ’nın hazırladığı iddianamede Ece Erken ’in özel bir televizyon kanalında sunuculuk yaptığı, program sırasında Lerzan Mutlu ’nun isminin geçtiği ve Lerzan Mutlu ’nun bu programı izlediği ifade edildi.

İddianamede Lerzan Mutlu’nun twitter’da kendisine ait sayfasında Ece Erken’e hitaben “Ece Erken denilen sunucu bozuntusu benim adımı desturla an. Ben senin gibi aynı aileden iki kardeşi neyse gerisini bütün Türkiye biliyor”, “Ben başkalarına benzemem açtırma benim ağzımı! Bildiklerimi anlatırsam Türkiye’de iş bulamazsın”, “Hadi hadi televizyon ekranı rulet masasına benzemez ”, “Ne ayaksın sen ya! Doğan Bey nerede? Doğan Bey rulet için para toplamaya mı gitti?”, “Programın reytingi kadar konuş ezik, yazdan beri senin pisliklerini Türkiye gazetelerden okuyor Doğan Bey nerede Doğan Bey ha hah ”, “Keşke programı rulet masasının etrafında yapsaydın”, “Reytingin kaç Ajdar’ın versiyonu hahah ” şeklinde sözler sarf ettiği anlatıldı.

İddianamede Lerzan Mutlu’nun suçunu kabul ettiği belirtilerek Ece Erken’in uzlaşmayı reddettiği ifade edildi. Soruşturmasını tamamlayan savcılık Lerzan Mutlu hakkında “hakaret ve tehdit” suçlarından 9 aydan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

(Milliyet)

525
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.