Magazin

Leon'daki küçük kız büyüdü

Leon'daki küçük kız büyüdü

"Leon" filminde, Jan Reno'nun canlandırdığı tetikçinin yüreğini yumuşatan küçük yetim kız olarak tanıdığımız Natalie Portman çocukluktan çıktı.

Leon isimli filmde, elinde saksısıyla kiralık katil rolündeki Jean Reno'ya sığınan küçük kız olarak tanıdık onu. Natalie Portman, Luc Besson'un yönettiği filmde oynadığında, henüz 12 yaşındaydı.

1994'te vizyona giren bu filmden sonra birçok başarılı işe imza atan Portman, bir striptizciyi canlandırdığı 'Closer'daki rolüyle Altın Küre'de 'en iyi yardımcı oyuncu' ödülünü aldı ve artık kadın rollerinde de başarılı olduğunu kanıtladı.

Karmaşık aşk hikayesi
Bu arada, birçok İnternet sitesinde şu sıralar 23 yaşındaki Natalie Portman'ın 'Closer'daki striptiz sahnelerinin fotoğrafları dolaşıyor. Fotoğraflardaki yarı çıplak, sarı peruğuyla son derece seksi bir kadın imajı çizen Portman, onu masum rollerde izlemeye alışmış birçok kişiyi şaşırtıyor. Genç oyuncu ise filmden karelerin internet sitelerine taşınmasına kendini çoktan hazırlamış. Bundan rahatsız olup olmadığını soranlara, 'Çok cesurum, bunlar beni korkutmuyor' cevabını veriyor.

Mike Nichols'ın yönettiği 'Closer'da Natalie Portman'ın yanı sıra Julia Roberts, Jude Law ve Clive Owen gibi ünlü oyuncular da rol alıyor. Striptizci rolündeki Portman, bir yazarı oynayan Jude Law'la birlikte olmasına karşın, Clive Owen'ın canlandırdığı Larry'le de ilişkiye girmekten kaçınmıyor. Clive Owen'ın sevgilisi Anna, yani Julia Roberts da, bir yandan Jude Law'la aldatıyor sevgilisini.

Film, bu dörtlü karmaşık aşk hikayesi üzerine kurulu. Natalie Portman, rolünün hakkını verebilmek için çekimlerden önce birçok striptiz kulübünü ziyaret etmiş ve striptizci kadınlarla saatlerce konuşmuş.

Oscar şansı da var
Bu konuşmaların dışında oyuncunun vücudunun esnek olması da, striptiz sahnelerinin altından kalkmasına yardımcı olmuş. Bu rolüyle Altın Küre'de 'en iyi yardımcı kadın oyuncu' ödülünü alan Portman'ın, Oscar Ödülleri'nde de şansının yüksek olduğu konuşuluyor. Portman, 2005 sonbaharında gösterime girecek olan 'V For Vendetta' adlı filmde ise bir gerilla savaşçısını canlandıracak.

Harvard mezunu
İsrail doğumlu Natalie Portman, 'Leon'la başladığı sinema kariyerinde 'Heat', 'Beautiful Girls', 'Mars Attacks', 'Everyone Says I Love You', 'Cold Mountain' ve 'Star Wars' gibi birçok önemli yapımda rol aldı. Harvard Üniversitesi'nde eğitimini tamamlayan güzel oyuncu, aynı zamanda çok iyi Fransızca ve Japonca konuşuyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 21.01.2005
729
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.