Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Lennon'lı kapak zirvede

Lennon'lı kapak zirvede

Rolling Stone'un Ocak 1981'de John Lennon'ın yer aldığı kapağı, Amerika'da son 40 yılın en çarpıcı dergi kapağı seçildi.

Dergi editörleri, sanatçılar ve tasarımcılardan oluşan jürinin seçtiği fotoğraf John Lennon'ı karısı Yoko Ono'ya yatakta sarılı halde görüntülüyor. John Lennon'ın öldürülüşünden bir ay sonra kapak olan fotoğrafı Annie Leibovitz çekti.

Moore'lu kapak ikinci
Amerikan Dergi Editörleri Derneği tarafından düzenlenen ödül töreninde ikincilik kürsüsüne 1991 yılında Vanity Fair dergisinin kapağında yer alan hamile Demi Moore fotoğrafı çıktı. Puerto Rico'daki konferansta 40'ıncı yıldönümünü kutlayan derneğin yayınladığı listenin üçüncü sırasında Esquire dergisinin Nisan 1968 sayısına kapak olan Muhammed Ali var.

1976 yılında New Yorker dergisinin Mart sayısında yer alan ve New York'un batı yakasını Amerika'nın geri kalanı yanında bir dev gibi gösteren Saul Steinberg imzalı çizim dördüncü seçildi. Amerikalı jüri heyeti Mia Farrow'un Mart 1974'te People dergisinin kapağındaki fotoğrafını 26'ıncı sıraya yerleştirdi.

Entertainment Weekly'de Mayıs 2003 sayısına çıplak poz veren Irak savaşı karşıtı Dixie Chicks grubu 27'inci seçildi. Listede aynı zamanda Vogue dergisinin 2004'te çıkan Nicole Kidman'lı kapağı, ve 1989'da şarkıcı Cyndi Lauper'ı ön sayfasına taşıyan Details dergisi de yer alıyor.
277
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.