Magazin

Lennon'ın eşyaları müzayedeye çıkıyor

Lennon'ın eşyaları müzayedeye çıkıyor

Efsanevi müzik grubu 'Beatles'ın üyesi ünlü İngiliz şarkıcı ve besteci John Lennon'ın bazı eşyaları, önümüzdeki ay açık artırmaya çıkarılacak.

Müzayede evinden yapılan açıklamada, açık artırmaya konulacak parçalar arasında, Lennon'ın öğrencilik günlerinden kalma bir yağlıboya resmi ile 'All You Need is Love' adlı şarkısının elyazması da bulunuyor.

Lennon'ın ilk eşi Cynthia ile paylaştığı evden bir masa ve bir yatak örtüsü de açık artırmaya konulacak eşyalar arasında yer alıyor. Londra'da 28 temmuzda yapılacak müzayededen toplam 2 milyon dolar elde edilmesi bekleniyor.

Lennon, geçtiğimiz yıl kasım ayında da tüm zamanların en büyük 'rock'n roll' ilahı seçilerek Elvis Presley'i tahtından etmişti. 'Q' müzik dergisinin kamuoyu yoklamasında, John Lennon'ın dahil olduğu 'Beatles' grubunun diğer üyesi Paul McCartney ise 12'inci sırada yer almıştı.

Dul eşi Yoko Ono, Lennon'ın aceleci olduğunu, 'bu dünyada nispeten kısa bir süre kalacağını biliyor gibi hareket ettiğini' söylemişti. John Lennon, 1980 yılında henüz 40 yaşındayken New York'taki apartmanının önünde, bir hayranının silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti.
Yayın tarihi: 20.06.2005
375
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.