Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Lego da silah kuşanıyor

Lego da silah kuşanıyor

Barışcıl bir oyuncak olarak bilinen Lego, çağa ayak uydurarak silah kuşandı. Lego da Pokemon'larda olduğu gibi düşmanlarını öldüren oyuncaklar üretmeye girişti.

Danimarkalı oyuncak üreticisi Lego, uzun yıllar karşısında olduğu şiddet içeren oyuncak pazarına adım atmaya hazırlanıyor.

Şirketin piyasaya sunmaya hazırlandığı yeni "Bionicle" serisi oyuncakları silahlarla donanmış robotlardan oluşuyor.

Lego firmasının yetkilileri, Bionicle serisindeki kahraman figürlerinin elindeki nesneleri alet olarak tanımlasa da, robotlar aletleri kullanarak, düşmanlarını safdışı etmeye çalışıyor.

Bionicle'ın tanıtımına 15 milyon dolarlık bir bütçe ayıran firma, serinin üç değişik macerasını içeren dergiler de yayınlatacak. Lego bununla da kalmayacak, yakında bu serinin müzik kasetleri de piyasaya sürülecek.

Pokemon rekabeti

Şirket sözcüsü, Lego'nun Amerika ve İngiltere'deki satışlarının, Pokemon oyuncaklarına artan talep nedeniyle azaldığını açıkladı.

Lego'nun iki yıl önce piyasaya sürdüğü 'Yıldız Savaşları' serisi de beklenen başarıyı getirmedi ve firma büyük zarara uğradı.

Şimdi umudunu Bionicle serisine bağlayan firma 2005'te toplam satışını 3.5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.
361
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.