Magazin

Latife Hanımın özel evrakı açılıyor

Latife Hanımın özel evrakı açılıyor

Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Latife Hanımın ölümünden sonra mahkeme aracılığıyla TTK'ya teslim edilen özel evrakının şubat ayı başında açılacağını söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklam yapan Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Atatürk'ün boşandığı eşi Latife Hanım'ın özel evrakını Şubat ayı başında açacaklarını ve evrakın içeriğini basın toplantısı ile açıklayacaklarını söyledi.

Ailesine de sorulacak
Halaçoğlu, ailesinin kişiye özel gördüğü belgeler dışında evrakta bulunan herşeyi açıklayacaklarını belirterek, "Ailesine soracağız, ailesi karar verecek. Onların açıklanmasını istemediği belgeler için yapacak bir şey yok. Çünkü mahkeme de o yönde karar verdi" dedi.

Merak ediliyor
Basının bu konuya büyük ilgi gösterdiğini belirten Halaçoğlu, bunun Atatürk'ün hiç bilinmeyen özel hayatının çok merak edilmesinden kaynaklandığını söyledi.

Latife Hanım'ın ölümünden sonra evinde bulunan özel evrakı, mahkeme aracılığıyla tespiti yapılarak 25 yıl sonra açıklanmak üzere muhafaza edilmesi amacıyla TTK'ya teslim edilmişti.
Yayın tarihi: 22.01.2005
337
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.