Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Lassie bile bu kadar yol kat etmedi

Lassie bile bu kadar yol kat etmedi

İngiltere'de Toby adlı köpek sahipleriyle çıktığı gezintide önce 21 metrelik bir uçurumdan denize düştü, daha sonra da karaya çıkmak için 1 mil yüzdü.

İngiltere'nin Plymouth kentinde, Toby isimli terrier cinsi köpek, askeri tatbikat sırasında duyduğu silah sesinden korkup 21 metrelik dik bir uçurumdan denize düştükten sonra, kuvvetli akıntıların bulunduğu, savaş gemileri, denizaltılar ve yük gemileri kaynayan sularda 1.5 kilometre yüzerek hayatta kalmayı başardı.

Yavru köpeğin düştüğünü görenler, derhal acil servisleri arayıp haber verdiler. Savunma Bakanlığı'na ait bir bot, Plymouth Sound boyunca izlediği Toby'yi yaklaşık 1.5 kilometre sonra yakalamayı başardı. Jack Russel terrieri cinsi Toby, azgın dalgalar arasından, deniz polisi ekiplerince kurtarıldı. Yetkililer, "Toby'nin, yoğun bir deniz trafiğine sahip olan bölgede bu kadar uzun mesafeyi yüzmesi mucize" dediler.
310
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.