Magazin

Lagendijk eniştemiz oldu

Lagendijk eniştemiz oldu

Avrupa Parlamentosu üyesi ve AB-Türkiye Parlamentolararası Karma Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk ile NTV Muhabiri Nevin Sungur'la evlendi.

Avrupa Parlamentosu üyesi ve AB-Türkiye Parlamentolararası Karma Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk ile NTV Muhabiri Nevin Sungur, akrabaları ile Türk ve Avrupalı dostlarının katıldığı Pera Palas'taki düğünle dünya evine girdiler. Şişli Adliyesi'nde Orhan Pamuk'un yargılandığı davayla ilgili röportaj sonrası tanışan Sungur ve Lagendijk'ın arkadaşlığı kısa sürede aşka dönüşmüştü.

Duvaksız sade gelinlik giyen Sungur, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın kıydığı nikahta Joost Lagendijk'e tercümanlık yaptı. Davetliler gürültü çıkartınca Lagendijk 'Şışşş' derken, Türkçe 'evet' diyerek evliliği kabul etti. Seda Zobaroğlu ile Ad van Bremen'in şahitlik yaptığı törende belediye başkanı evlilik cüzdanını Sungur'a verdi.

49 yaşında ilk kez evlenen Lagendijk tören sonrası çok mutlu olduğunu belirterek, "Hayatta, bugün Nevin'e evet demekten daha büyük bir mutluluk yaşamadım. Sokakta insanlarla karşılaştığımda bana 'Enişte' denilmesinden onur duyuyorum" dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 29.10.2006
368
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.