Magazin

Kylie'nin babası da prostat kanseriymiş

Kylie'nin babası da prostat kanseriymiş

Prostat kanserine yakalanan erkeklerin kızlarında meme kanseri riskinin daha yüksek olduğunu gösteren bilimsel araştırmalar, Kylie Minogue vakasında kanıtlandı.

On gün sonra 37 yaşında girecek olan pop müziğinin prensesi Kylie Minogue'un hayranları, internet sitesine destek mesajları yağdırıyor. Kylie de dört yıl önce prostat kanserine yakalanan 65 yaşındaki babası gibi 'kanseri yenme' sözü verdi.

Meme kanserine yakalanmak için erken bir yaşta olduğu ileri sürülen Kylie Minogue'un aile tarihçesinde babasının da prostat kanseri olduğu öğrenilince, uzun bir süredir araştırılan 'prostat kanseri ve meme kanseri arasındaki kalıtımsal ilişki' yeniden gündeme geldi.

Öte yandan bilim adamları, genç kadınlarda bu tür kansere yakalanma oranı oldukça düşük bir ihtimal olmakla birlikte 36 yaş ve altında meme kanserine yakalanan 10 hastanın 6-7'sinde tam iyileşme görüldüğü kaydedildi.

BABASININ YANINDAYDI
Ailesine düşkünlüğüyle bilinen ünlü şarkıcının muhasebeci olan babası Ron'un 2001 yılında prostat kanserine yakalandığı zaman büyük kızı Kylie'nin bu haberle çok sarsıldığı, hatta yakın çevresine 'Kanserde kalıtımsal bir ilişki varmış. Korkuyorum' dediği belirtiliyor. Uzun bir süre tedavi gören baba Ron, prostat kanserini yenmeyi başardı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 19.05.2005
358
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.