Magazin

Kutsal bölgede kırmızı çiçek yasağı

Kutsal bölgede kırmızı çiçek yasağı

Tayland'ın kutsal Pua Kaek şehrinde meydana gelen cinayet ve kazaların müsebbibi olarak görülen kırmızı çiçekler, ikinci bir emre kadar kutsal yerlere sunulamayacak.

Somdej Chaophraya bölgesi polisi, kutsal Pu Kaek'te kırmızı çiçek sunulmasının yasaklandığını gösteren levhalar astı. Yasağın, bölgedeki cinayetleri azaltacağına inanılıyor.

Polis yetkilisi Pairoj Thienpitak, çiçeklerin sunulmasını önlemek için gözlerinin insanların üzerinde olduğunu, zira özellikle kırmızı çiçek sunulduğu zaman insanların öldürüldüğü ya da kazalarda öldüğü yönünde bilgi geldiğini kaydetti. "Burada ne zaman kırmızı çiçek görülse onlarca insan ölüyor" diyen Pairoj, bunun "kutsal yer sakininin ruhunun, bu tür hediyelerden nefret ettiği" inanışına yol açtığına dikkat çekti.

Hayaletlere inanıyorlar
Pu Kaek'te, çeşitli putlar ve Buda heykelleri bulunuyor. Halkın çoğunluğunu Budistlerin oluşturduğu Tayland'da, birçok kişinin batıl inançları bulunuyor ve ruhlarla hayaletlere inanıyor.
Yayın tarihi: 05.09.2003
416
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.