Magazin

Kuruyemişten döner yaptılar

Kuruyemişten döner yaptılar

Et, tavuk ve sucuk dönerinin ardından Afyon'da kuruyemiş döneri de yapıldı. Dönerin muhteviyatı bakımından bir çok hastalığa iyi geldiği öne sürüldü.

Afyon Kültürpark ve Fuar Alanı'nda açılan 13. Kültür Sanat ve Ticaret Fuarı'nda, bir firmanın Türkiye'de ilk defa piyasaya çıkardığı kuruyemiş döneri vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Firma sahibi Hasan Tunca, kuruyemiş dönerini tescil ettirdikten sonra yapım formülünü açıklayacaklarını söyledi.

Yararları saymakla bitmiyor!
Kuruyemiş dönerinin muhteviyat yönüyle birçok hastalığa çare olduğunu iddia eden Tunca, şöyle konuştu: "Hijyenik olan ürünümüzü, yakında tüm Türkiye'ye duyurmak istiyoruz. Kuruyemiş döneri, sindirim sistemini kolaylaştırır ve A vitamini ihtiva eder. Sağlıklı hücrelerin direncini artırarak kansere karşı koruyuculuk yapar. Kalp yetmezliğinde, böbrek hastalarının diyetlerinde kullanılır. Sinirleri gevşetir, ruhi depresyon ve adet düzensizliği karşısında etkilidir."

Bitmedi devam ediyor
Tunca, dönerin içindeki tarçının zeka ve hafızayı artırdığını ve damar tıkanıklığını önlediğini, natürel gül kurusu ve kayısının beyin yorgunluğuna iyi geldiğini ve cinsel gücü artırdığını, Jamaika biberinin ise unutkanlığı giderdiğini de sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 27.08.2004
529
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.