Magazin

'Kurtlar Vadisi'nin hakikisi Rusya'da

'Kurtlar Vadisi'nin hakikisi Rusya'da

Hapishane çıkışı izlediği TV dizilerine sinir olan 'mafya' üyesi, kendi dizisini çekti.

'Kurtlar Vadisi'nin 'harbisi' Rusya'da çekildi: TV'lerdeki yayımlanan gangster ve mafya dizilerini beğenmeyen bir Rus gangster, kolları sıvayıp kendi televizyon dizisini çekti. Dizinin başrollerinde gangsterin kendisi ve arkadaşları var.

Yeraltı dünyasında Bondar lakabıyla tanınan 33 yaşındaki Vitali Diyomoçka, bir rakibini öldürdüğü için girdiği hapishaneden daha yeni çıktı. Bondar dizinin senaryosunu yazdı, yönetti ve yapımcılığını üstlendi. 'Spets' adını verdiği dizideki diğer rolleri ise hepsi yıllarını demir parmaklıklar ardında geçirmiş on arkadaşına verdi.

Rol arkadaşlarından biri dizinin bitişini göremeden öldürüldü. Dizi yıldızları, otomobil kazası ve çatışma gibi tehlikeli sahnelerde bile dublör kullanmadılar. Dizide sadece yönetmenin rol teklifine sıcak bakmayan polisleri profesyonel oyuncular canlandırdı.

'Çekimler aksadı, çünkü...'
Spets'e mekân olarak Rusya'nın Vahşi Doğu'su denen Vladivostok kenti seçildi. Birkaç kez sorgulanmak için setten için götürülen Diyomoçka "Arkadaşların bu yeni ortama uyum sağlamaları ve bir taraftan da eski 'iş'lerini yürütmeleri gerektiği için çekimler biraz uzun sürdü" diye konuştu.

Dizi, Ussuriysk kentinde yayın yapan bir yerel televizyonda gösteriliyor. Spets toplumu ikiye böldü. Bir kısım izleyici mafyanın kendi dizisini yapmasını gayri ahlaki buldukları için yetkililere şikâyette bulunurken, bazı izleyiciler de 'gerçek' olmasından dolayı diziyi beğendi. Film işini seven Diyomoçka bu işe devam edebilmek için artık dürüst biri olabileceğinin sinyalini verdi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 23.08.2004
469
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.