Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Kurtlar Vadisi Terör' böldü

'Kurtlar Vadisi Terör' böldü

'Kurtlar Vadisi Terör' tartışması sürüyor. Dizinin yasaklanması için RTÜK'e başvuran izleyicilere kızan Polat Alemdar hayranları karşı kampanya başlattı. Gerekçeleri ise 'Dizi yayına bile girmeden yargısız infaz yapılıyor'

Ekranların olay dizisi "Kurtlar Vadisi" yine olaylı dönüyor. Dizi henüz yayına girmeden "Bu dizi başlamasın" diye kampanyalar başlatıldı. Radyo Televizyon Üst Kurulu'na iletilen "Kurtlar Vadisi'ni istemiyoruz" şikâyetleri manşetlere taşındı. Ancak bu, dizi tutkunlarını da harekete geçirdi.

"Kurtlarvadisiseverler.info" adlı bir site kuran fanatikler, "Kurtlar Vadisi'ni reyting vadisine kurban vermeyelim" sloganıyla karşı kampanya başlattı.

"Kurtlar Vadisi Terör"ün henüz ekrana gelmeden kaldırılmasını isteyenlerin "yargısız infaz" isteyen sansürcüler olduğunun vurgulandığı ana sayfa duyurusunda, "Her gün 100 bin kişi RTÜK'ü arasın. Onlar 100 kişiyse biz milyonlarız. RTÜK'e sesini duyur" ifadesi yer aldı.

Dizi için yapılan eleştirileri Show TV Genel Yayın Yönetmeni Saner Ayar'la konuştuk. Dizinin 8 Şubat'ta yayımlanacağını yineleyen Ayar, şunları söyledi: "Daha ekrana gelmeden 'Kaldırılsın' demek sansürcülüktür. Kimse endişe etmesin, bu dizi Türkiye'yi bölmez, bölemez. 'Kurtlar Vadisi Terör', 'Belli bir etnik grup kötü' diye bir şeyin altını çizmeyecek. Türk-Kürt ayrımı yapmayacak. Terörü kimlerin körüklediğini, dış güçlerin oyunlarını anlatacak. Etnik kimlik vurgusu yapmama adına şiveli konuşmaya özellikle yer verilmedi."
958
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.