Magazin

Kurtlar Vadisi-Irak'a suç duyurusu

Kurtlar Vadisi-Irak'a suç duyurusu

Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'na başvuran bir kişi, 3 Şubat'ta gösterime girecek "Kurtlar Vadisi-Irak" filminin yasaklanmasını istedi.

Savcılığa suç duyurusunda bulunan ve kendisini "Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Başkan Yardımcısı" olarak tanıtan Fahrettin Tellioğlu, söz konusu sinema filminin yasaklanmasını talep etti.

'Amaç nefretin önlenmesi'
Kadıköy Adliyesi'nden ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Tellioğlu, filmin, "Irak'taki ABD askerlerinin neden olduğu 'çuval olayı'nın intikamı alınmış gösterilerek, Türk halkının ABD'ye karşı nefretinin önlenmesini amaçladığını" öne sürdü.

Yapımcı Raci Şaşmaz'ın da "Türk halkının milli duygularını köreltmek" iddiasıyla cezalandırılması gerektiğini ileri süren Tellioğlu, "Çuvalın intikamı filmle alınmaz. Filmin fragmanlarını izledim. Buna göre Polat liderliğinde bir tim Irak'a gidip çuvalın intikamını alacak. Böylece Türk halkının, 'tamam, intikamımızı aldık' diyerek, nefretle baktığı ABD'ye zamanla sempatiyle bakması hedefleniyor" dedi.
Yayın tarihi: 02.01.2006
439
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.