Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kurdun yaşadığını kanıtla, zengin ol

Kurdun yaşadığını kanıtla, zengin ol

The Bulletin dergisi, uzun zaman önce soyu tükenen Tazmanya kurdunun yaşadığını kanıtlayan kişiye 1.25 milyon Avustralya doları ödül vaat etti.

Avustralya'da yayınlanan haftalık The Bulletin dergisinin editörü Garry Linnell, yaklaşık 1 milyon 325 bin YTL tutarındaki ödülün ülkenin en uzun süredir devam eden gizemlerinden birinin çözümüne yardımcı olacağını umduğunu söyledi. Bilinen son Tazmanya kurdu 1936'da ölmüştü. Kurt bir zamanlar Avustralya'nın çeşitli yerlerinde görüldüğü halde, son olarak güneydeki Tazmanya adasında yaşadığı için bu isimle anılıyor.

"Kurdu gördüm"
Tazmanya kurdu ile ilgili en son olarak geçen ay bir Alman turist iddiada bulundu. Turist, St. Clair gölü yakınında bu hayvanın fotoğrafını çektiğini öne sürdü. Çeşitli uzmanlar, turistin çektiği fotoğrafın kaplana benzediğini, ancak dijital makineyle çekildiği için bunun gerçek bir Tazmanya kurdu olup olmadığının doğrulanamayacağını söylediler.

Her yıl 150 iddia
Yetkililer, her yıl Tazmanya kurduyla ilgili 150 kadar iddiayı araştırıyor. Derginin ödülü vermesi için Tazmanya kurdu ile ilgili gerçek delillerin ortaya konması ve uzmanlardan oluşan bir kurulla DNA testlerinin, iddiayı doğrulaması gerekiyor.
432
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.