Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kuran meali cep telefonlarında

Kuran meali cep telefonlarında

Bir İnternet sitesinin hazırladığı programla, Kuran-ı Kerim'in Türkçe ve İngilizce mealleri cep telefonuna yüklenebiliyor.

Bir firma tarafından hazırlanan program, Kuran-Kerim'in meallerinin, wap yoluyla java destekli tüm cep telefonlarına yüklenebilmesine imkan tanıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hazırlanan mealin yanı sıra Yaşar Nuri Öztürk ve Elmalılı Hamdi Yazır'ın Türkçe mealleri ile A. Yusuf Ali'nin İngilizce meali, wap.cepkuran.com adresinden, cep telefonlarına indirilebiliyor.

Sitedeki açıklamada, programın, kullanıcının en son nerede kaldığını hafızasında tuttuğu, sonraki kullanımda kaldığı yerden başlatma imkanı bulunduğu ifade edilerek, bunun mealin baştan sona okunmasını kolaylaştırdığı belirtiliyor. Kuran-ı Kerim'in Türkçe ve İngilizce meallerinin dışında dini günleri hatırlatan ayrı bir program da, wap yöntemi, "kızılötesi" ve "bluetooth" aracılığıyla da yüklenebiliyor.
411
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.