Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Kültür turizmi için Patara'yı seçin'

'Kültür turizmi için Patara'yı seçin'

Farklı amaçlarla tatile çıkanlara alternatif mekânlar listesi çıkaran İngiliz The Sunday Times gazetesi, Patara kumsalını "Avrupa'nın en iyi sahillerinden biri" sözleriyle tanıttı.

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Sunday Times, Patara'yı okuyucularına Avrupa'nın en güzel sahillerinden biri olarak gösterdi. Gazete, Türkiye'nin gözde sahillerinden Patara'yı 'kültür turizmi arayan klasik tatilciler için ideal' olarak nitelendirdi. Apollo'nun doğum yeri eski Likya'ya yakınlığı nedeniyle Patara'da inşaat yasağı olduğunu hatırlatan gazete, "Bu, mülkiyet peşinde koşanlar için kötü, kültür avcıları içinse iyi haber" yorumunu yaptı.

Güneşin batışını izleyin
10 dakikalık yürüyüş mesafesi içinde tarihi bazilika ve hamamların gezilebileceğini belirten gazete, "Patara'nın, Efes kadar muhteşem olmasa da kendine özgü bir atmosferi var. Tiyatronun en üst sırasına oturun. Güneş, Ege boyunca batarken, Odessa'nın geçtiğini gördüğünüze yemin edebilirsiniz" dedi. Gazete, bir bölümü Antalya, bir bölümü de Muğla'da yer alan Patara'nın su sporları, disko ve yöresel yiyecek açısından da zengin olduğunu belirtti.

Her ihtiyaca göre bir sahil var!
Düşük bütçeli tatil için en iyi yer: Sardunya Adası'ndaki Cala Sinzis sahili.
Romantik tatil: Norveç'teki Utakleiv sahili.
Vahşi yaşam meraklıları için: Portekiz Azorlar'daki Porto Pim.
Su sporları için: Kanarya Adaları'ndan Lanzarote'deki Famara sahili.
Ünlüleri görmek isteyenler için: Fransa'nın St. Tropez bölgesindeki Pampelonne.
Gençlerin için en iyi yer: İspanya'daki Mar Menor.
Çocuklar için ideal: Yunanistan'daki Gerakas.
Gözlerden uzak bir tatil için: İskoçya'daki Sandwood Körfezi.
Lüks tatil arayanlara: Fransa Cannes'daki Intercontinental Carlton.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 06.06.2005
390
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.