Magazin

Kuğu Gölü'ne Van Damme dokunuşu

Kuğu Gölü'ne Van Damme dokunuşu

Beyazperdede izleyicinin rakiplerini yerden yere vururken görmeye alıştığı aktör Jean Claude Van Damme'a, tarzıyla taban tabana zıt bir film teklifi geldi.

Ünlü aktöre, "Kuğu Gölü" balesinin beyazperde versiyonunda başrol teklif edildi. Empire sinema dergisinin internet sitesinde yer alan habere göre, Van Damme'a, "zarif bir kuğu gibi salınacağı" bir rolün teklif edilmesi kafaları karıştırdı. Çaykovski'nin ölümsüz yapıtında, İngiliz Ulusal Balesi sanatçılarının yanında "Prens Siegfried" rolünde izleyici karşısına çıkması planlanan Van Damme'ın henüz teklife ne yanıt vereceği bilinmiyor.

Sadece Van Damme değil
Projeyi hayata geçirmek isteyen yapımcı Jonathan Shalit'in Van Damme gibi "Kuğu Gölü" filminde rol almasını düşündüğü isimler de, baleye uzak olma konusunda aktörden geri kalmıyor. Yapımcı Shalit, "Van Damme gibi Ewan McGregor da Prens rolü için olabilir. Prens'in annesi için Judi Dench, Angela Lansbury, Glenn Close ya da Jane Seymour'ı düşünüyorum. Yönetmen olarak da aklımda Sam Mendes ve Stephen Daldry var" açıklamasında bulundu.
(AA)
Yayın tarihi: 01.05.2003
405
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.