Magazin

Küfredeceğim tabi

Küfredeceğim tabi

"Beyaz Show"a önceki gece son günlerin olay adamı Neco konuktu. Eşinden ayrılmaya karar verip, sevgilisi İdil Erge ile Bodrum'da yaşamaya başlayan şarkıcı, Beyazıt Öztürk'ün sorularını yanıtladı.

"Beş haftadır neden gündemde olduğumu bilmiyorum. Orhan Pamuk, Türkiye'nin en önemli figürlerinden biri, çok önemli bir ödül aldı, cumhurbaşkanlığı seçimi var, İstanbul trafiği var. Bunlar varken neden ben gündemdeyim anlamıyorum" diyen Neco, Beyaz'ın Bodrum Devlet Hastanesi bahçesinde gazetecilere hakaret ve tehditler yağdırmasıyla ilgili de şunları söyledi:

"Herkesin hakları olmalı. Kardeşim sen kimsin? Neyi temsil ediyosun? Bu soruların hiçbirine açıklık getiremedi. Küfredeceğim tabi! Hak etti küfürü! Şöhretli olmanın bedeli var. Yasa bile diyor ki tanınmış olduğun için muhabirler sizinle istediği gibi resim çektirebilirler. Bu nasıl iş? Ünlü olunamaz mı yani? Laflarımı hiç esirgemem ben. Hatta basındaki bana yanlış yapmış kişileri dövme vukuatım da var birkaç tane. Her insan hürdür. Mahkemeye versen, sen ünlüsün diyor. Ancak evimde beni gizli gizli çekerse suç sayılıyor."

Egoist bir adamım
Neco, eşinden ayrılıp sevgilisiyle Bodrum'da yaşamaya başlamasıyla ilgili de şunları söyledi:

"İstediğim ve arzu ettiğim bir hayattı bu. 42 senedir büyük bir boğuşma yaşadım. 32 senelik evlilik, iki çocuk, birbirini koruyan bir yaşam içerisinde büyük bir bunalım... Kendime zaman ayıramadım. Ben egoist bir adamım. Kendime zaman ayırmam gerektiğine inandım. Güzel bir tekne aldım, 10.5 metre. Yapmak istediğim; Türkiye sahillerini ve Yunanistan adalarını dolaşmak, koy koy resimlerini çekip buralardaki hayatı belgelemek ve bir kitap yazmak. Hayatımın sonuna kadar mutluluğum olduğunu sandığım bu hayatı yaşamak istiyorum. İnsanlarımız kendinde bulamadıkları olayları, kadın-erkek ilişkileri içine koyarlar ve bunu da kabullenirler. Türk toplumunda, bir erkekle evlenir ve hayatını sona erdirir. Erkek ise bir memurluk ve birikim için yaşar...

Ben görevimi yapmış, çocuklarını yetiştirmiş, eşinin de hiçbir şeye ihtiyacı olmadığından emin olunca kendi hayatımı yaşama kararı almışım. O hanım, 35 değil 39 yaşında. Ben de 60-70 değil 58 yaşındayım. 19 yaş var arada. Herkesin yaşam felsefesi kendine aittir."

Nükhet konusunda avukatım karar verecek
Neco, Nükhet Duru'yla arasındaki "Azgın Teke" şarkısıyla başlayan tatsızlık için de şöyle dedi: "Avukatım karar verecek. Kimseyle dargın değilim. Ben davranışları eleştiriyorum. İnsanların tümünü seven bir felsefeye sahibim."

Elimiz kulağımız şöhretlerde
Neco şunları da söyledi: "Müslümanlıkta en büyük günahlardan biri dedikodudur. O zaman ne kadar Müslüman bir toplumuz? 42 senedir ailem ve kızlarımı korumak için çaba sarf ettim. Bir ailem vardı. Türkiye'de yanlış giden etik değerleri düzeltmek uğruna bunu yaptım. Kadın-erkek eşittir. Kadınların erkeklerden üstün yanları da vardır. Ben bunu korudum. Yoksa bugünki lafları edebilir miydim? Ekonomik ve kültürel eksikliklerden dolayı aile kavramları değişmiş. Ensest ilişkilerde kadının düştüğü durum ortada. 17 aylık bir bebeğe tecavüzü yaşıyoruz. Kadın-erkek ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini inceleyeceğimize, şöhretler nasıl yaşıyor diye elimiz kulağımız onlarda."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 17.12.2006
484
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.