Magazin

Küçük dansöz 3 kanal kapattırdı

Küçük dansöz 3 kanal kapattırdı

RTÜK, davul çalan ya da oryantal dans gösterisi yapan yaşları 2 ile 7 arasında çocukları ekrana çıkaran televizyonlara birer gün yayın durdurma cezası verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), davul çalan veya oryantal gösterisi yapan çocukları ekrana getiren Kanal D, ATV ve Show TV'nin yayınlarını birer gün süre ile durdurulmasına karar verdi.

RTÜK, 3 Nisan 2002 tarihli toplantısında, 3984 Sayılı Yasa'nın 4'üncü maddesinin "Çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek yayın yapılmaması"na ilişkin (m) bendine aykırı olarak çeşitli tarihlerde yayınladıkları programlarda, davul çalan ya da özel olarak hazırlanmış kostümü ile oryantal dans gösterisi yapan, yaşları 2 ile 7 arasında değişen çocukları ekrana getiren Kanal D, ATV ve Show TV'nin yayınlarını birer gün süreyle durdurulmasına karar verdi.

RTÜK, 6 Mart tarihli ana haber bülteninde kendisini terk eden eşi eve dönmediği taktirde çocuklarını benzin dökerek yakmakla tehdit eden bir kişiyle çocuklarının görüntülerine yer veren Kanal 6'nın yayınını birer gün süreyle durdurulmasına karar verdi.

Reha Muhtar'a 3 gün kapatma

Üst Kurul, "İtiraf" adlı programda eşcinsel oluşundan ailesini sorumlu tutan bir kişinin açıklamalarını ekrana getiren Show TV'nin yayınının üç gün süreyle durdurulmasını kararlaştırdı.

RTÜK ayrıca, Özel FM'in(İstanbul) yayınını 120 gün süreyle, Özgür Radyo'unun(Ankara) yayınını 30 gün süreyle, yayınında laiklik karşıtı ifadelere yer veren Moral FM'in(İstanbul) yayınını bir gün süreyle, Anadolu'nun Sesi Radyosu'nun(İstanbul) yayınının 180 gün süreyle, "Bütün Azalarını Harbe Çağır" adlı şiiri yayınlayan Dolunay FM'in(İStanbul) yayınını üç gün süreyle, "Nihat'la Curcuna" adlı programı nedeniyle Best FM'in(İstanbul) yayınını bir gür süreyle, Kapadokya TV'nin(Nevşehir) yayınını bir gün süreyle durdurma kararı aldı.

Üst Kurul, Kanal S'nin(Samsun), Mesaj TV(Ankara), E TV(Edirne), Hizmet TV(Ordu), BRTV(Karabük), Kanal 25(Erzurum), Kocaeli TV, Kanal 7, Batı Radyo'nun(izmir) uyarılmasına karar verdi.
Yayın tarihi: 04.04.2002
777
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.