Magazin

Kraliçe’nin ilginç sırrı

Kraliçe’nin ilginç sırrı

Star TV’nin düzenlediği Miss Turkey 2012 Güzellik yarışmasında kraliçe seçilen Açelya Samyeli Danoğlu, yarışmaya 70 kilo olarak katılıp, kampta 5 kilo vererek kraliçe olduğunu söyledi.

Güncellenme tarihi:
açelya samyeli danoğlu

Yarışmayı düzenleyenler sürekli özgüvenimin eksikliğini söylüyordu. Biraz onun üstüne gitmem gerekiyordu. 40 günlük kamp sürecinde özgüven ve disiplin kazandım. Son haftalarda birinci olabilirim diye düşünüyordum.

Kampta 70 kiloydum. Ayça Kaya’nın önderliğinde az yiyerek 5 kilo verdim. Yaz başında 80 kiloydum. Diyetlerle bir kaç ayda 15 kilo verdim. Yarışmaya katılmaya planladığımda 75 kiloydum. O süreçte de kilo vermeyi başardım.

Babam ve annem yarışmaya katılmamı çok istiyordu. Hatta annem katılmazsan gözüm açık gider diyordu. İstanbul Üniversitesi’nde Çevre Bilimi okuyorum. Bu misyonu taşımak istedim.

Kampta hal ve hareketlerimden dolayı hocalarım beni Arzum Onan ve Azra Akın’a benzetiyorlardı.

Lise yıllarımda boyum uzun diye moralimi bozmaya çalışanlar oluyordu. Yanımda durma diye takılanlar da, insan irisi diyenlerde oluyordu. Ben boyumun uzun olmasını hiçbir zaman dezavantaj olarak görmediğim için moralimi hiç bozmuyordum.

AÇELYA SAMYELİ DANOĞLU (FOTO GALERİ)

Yayın tarihi: 02.06.2012
918
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.