Magazin

Kraliçeliği 24 saat sürdü

Kraliçeliği 24 saat sürdü

Denise Garrido’nun kraliçelik sevinci bir gün sürdü. Kanada’daki Miss Universe güzellik yarışmasında yanlış güzele birincilik tacı takıldı. Hata yarışmadan sonra fark edildi.

Kanada'nın Toronto kentinde düzenlenen Miss Universe güzellik yarışmasında bir skandal yaşandı. Değerlendirmede yapılan hata yüzünden Kanada, yanlış kişiyi ülkenin Miss Universe güzeli olarak taçlandırdı.

Yarışmanın direktörü Denis Davila, hataya tecrübesiz bir çalışanın jürinin notlarını bilgisayara yanlış geçirmesinin neden olduğu açıklamasında bulundu. Hata daha sonra bağımsız denetimcilerin kontrolü sırasında anlaşıldı.

Geçen cumartesi günü yapılan yarışmada dördüncü olması gereken 26 yaşındaki Denise Garrido (üst fotoğrafta), birinci seçilen 26 yaşındaki Riza Santos'un yerine kraliçelik tacıyla ödüllendirildi.

Garrido, hatanın fark edilmesiyle ertesi gün kraliçelik tacını iade etmek zorunda kaldı. Üzgün güzel, şokta olduğunu, büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını ve tacı iade ettiği için kalbinin kırık olduğunu söyledi.

Taç yeni sahibine cumartesi günü takdim edilecek. Santos, Kanada'yı aralık ayında yapılacak Miss Universe final yarışmasında temsil edecek.

Yayın tarihi: 31.05.2013
506
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.