Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kraliçe yeni yil hatrına unvan dağıttı

Kraliçe yeni yil hatrına unvan dağıttı

Britanya Kraliçesi II. Elizabeth yeni yıla girerken ülkesinde çeşitli alanlarda başarılı olmuş, halkını temsil etmiş ya da verdiği kamu hizmetiyle dikkat çekmiş isimleri çeşitli unvanlarla ödüllendirdi.

Unvan alanlar arasında şarkıcı Rod Stewart'la altın madalyalı binici ve kraliçenin torunu olan Zara Phillips de bulunuyor. Kraliçe Elizabeth'in kızı Prenses Anne'in çocuğu olan Phillips'in yakın zamanda dünya şampiyonasında altın madalya almasından sonra ödüllendirilmesine karar verildiği belirtildi.

Ödüllendirilenler arasında Dyson elektrik süpürgesini üreten firmanın sahibi James Dyson, dış istihbarat servisi MI6'nın başkanı John Scarlett, ünlü perküsyon sanatçısı Evelyn Glennie, aktör Johnny Briggs ve Daily Mail gazetesi muhabiri Ann Leslie, Liverpool ve İngiliz milli takımı
oyuncusu Steve Gerrard'ın yanı sıra Heathrow Havaalanı'nda ayakkabı boyacılığı yapan 80 yaşındaki John Grey, bir sütçü ve bir ilkokul öğretmeni de bulunuyor.

61 yaşındaki pop şarkıcısı Rod Stewart neredeyse 50 yıl süren bir sanat yaşamının ardından kraliçe tarafından ödüllendirilmekten 'tarifsiz' bir mutluluk duyduğunu söyledi. 11'inci torun Zara Phillips de kraliçe tarafından başarılarının takdir edilmesinden onur duyduğunu açıkladı.
358
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.