Magazin

Koyuncu son yolculuğuna uğurlandı

Koyuncu son yolculuğuna uğurlandı

Kanser hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde önceki gün hayatını kaybeden Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu'nun (33) cenazesi, Artvin'in Hopa ilçesinde toprağa verildi.

Genç yaşta hayata veda eden Laz-rock'ın öncü ismi Kazım Koyuncu için Hopa Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, ilçe belediye başkanları, Karadenizli şarkıcılar Volkan Konak, Bayar Şahin, Gökhan Birben, Birol Topaloğlu, Yazar Sunay Akın, Koyuncu'nun ailesi ve sevenleri katıldı.

'Türkiye değerli bir sanatçısını kaybetti'
Belediye Başkanı Canalioğlu, törende, yalnız Karadeniz insanının değil, tüm Türkiye'nin, çok değerli bir sanatçısını kaybettiğini belirterek, "Kazım, çok kısa süre içinde gönüllerde taht kurmuştur. Kendine has müziğiyle Karadeniz insanının gönlünü fethetmiştir. Koyuncu'yu hep sevdik, yine seveceğiz, asla unutmayacağız" dedi.

'Bölgede kanser taraması yapılmalı'
Yazar Sunay Akın, Koyuncu için İstanbul'da Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen törene sadece Doğu Karadeniz insanının değil, Türkiye'nin dört bir yanından, her kesimden insan katıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Kazım bu sevgiye layıktı. Genç yaşta kanser illetine yenildi. Çernobil faciasında bazı kravatlı kişiler televizyona çıkıp çay içtiler. İşte bunun akıbetini şimdi yaşıyoruz. Daha binlerce insanımız kansere yakalanıyor. Bölgede acilen kanser taraması yapılması gerekir."

Törenin ardından, Koyuncu'nun cenazesi, Ortahopa Caddesi, Karadeniz Sahil Yolu güzergahında omuzlarda taşınarak Merkez Camii'ne götürüldü. Koyuncu'nun cenazesi, ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından, Yeşilköy köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.
Yayın tarihi: 27.06.2005
402
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.