Magazin

Köse’nin hakaretlerine ceza yok

Köse’nin hakaretlerine ceza yok

Son dönemde twitter’da attığı hakaret tweet’leriyle ünlü isimleri adeta çıldırtan müzik yapımcısı Erol Köse’nin, hakkında açılan 4 davadan da beraat etmesi şaşkınlık yarattı

Mahkeme kararlarını basınla paylaşan Köse’nin beraat ettiği davalar arasında İbrahim Tatlıses’in, Seda Sayan’ın, Mehmet Ali Erbil’in ve Bülent Ersoy ile Gülşen’in menajeri Haluk Şentürk’ün davaları bulunuyor.

Seda Sayan geçen günlerde geçmişte çektirdiği üstsüz fotoğrafları twitter’dan paylaşan Köse ile ateşkes imzalamıştı. Köse, kendisine yumruklu saldırıda bulunan Osman isimli kişiyi azmettirdiğini belirterek kendisine iftira ettiği iddiasıyla Sayan’ın açtığı davadan da beraat etti.

Mehmet Ali Erbil ve menajeri Stelyo Pipis’in ortak açtığı hakaret davasında ise İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Genel Soruşturma Bürosu, Köse hakkında twitter’ın servis sağlayıcısı yurtdışı kaynaklı olduğundan kamu davasının açılması için yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilmediğinden kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 24.05.2012
360
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.