Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kör sürücüden hız rekoru

Kör sürücüden hız rekoru

Güney Afrika'nın Cape Town kentinde, doğuştan kör 33 yaşındaki Hein Wagner, bir havaalanında aracıyla saatte 269 kilometre hıza ulaşarak, "dünyanın en hızlı kör sürücüsü" unvanını kazandı.

Hein Wagner'in "Maserati V8 GranSport" araçla yaptığı hız denemesi otomobilcilik organizasyonu "Motorsport SA" tarafından izlendi ve Guinness Rekorlar Kitabı için filme alındı.

Bir dahaki sefere uçak
Wagner, Güney Afrika'nın Botswana sınırı yakınındaki havaalanını geçtikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "bunu bir daha yapmayı istediğini, ancak gelecek seferki rekor denemesi için bir uçağı kullanmayı planladığını" söyledi. Wagner, "Çok mutluyum" dedi.

Amacı körlerin sorunlarını duyurmak
Güney Afrikalı Wagner, bu denemeyi, kamuoyunun körlerin sorunlarından daha fazla haberdar olması ve körler için hizmet veren bir vakfa yardım toplamak amacıyla yaptı. Daha önceki rekor, saatte 233 kilometre ile kör bir İngiliz banka müdürüne aitti.
370
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.