Magazin

Kopya bebek erkek

Kopya bebek erkek

Dünyanın ilk kopya insanı üzerinde çalışan Dr. Severino Antinori, klonlama (genetik kopyalama) yöntemiyle üretilen ilk bebeğin ocak ayında dünyaya geleceğini açıkladı.

İtalyan doktor Severino Antinori, Roma'da basına yaptığı açıklamada, annenin gebeliğinin 33. haftasında olduğunu belirterek, ''Annenin durumu iyi ve 2.7 kilogram ağırlığındaki cenin de sağlıklı'' dedi. Bebeğin doğma şansının yüzde 90 olduğunu söyleyen Antinori, bebeğin hangi ülkede dünyaya geleceğini belirtmedi.

İki bebek daha
Bebeğin cinsiyetinin erkek olduğunu kaydeden İtalyan doktor, ''Şu anda kopya bebek, diğer tüm bebekler gibi akciğer solunumunu serbest şekilde kendisi yapıyor'' diye konuştu. Antinori, kopyalama yöntemiyle hamile kalan diğer 2 kadının da sağlık durumlarının iyi olduğunu, doğumların ocak ayından sonra gerçekleşeceğini açıkladı.

Tehdit edildim
İnsan kopyalama çalışmalarına yardım ettiği için tehdit edildiğini söyleyen Antinori, dünyanın ilk genetik kopya koyunu Dolly'nin sahibi İskoç bilim adamı İan Wilmut'un da insan kopyalamak istediğini ileri sürdü. Antinori, ''2001'de 'İnsanları kopyalamayın' diye yazdı. Sonra fikir değiştirdi'' dedi.
Yayın tarihi: 27.11.2002
393
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.