Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Köpekler protesto yürüyüşünde

Köpekler protesto yürüyüşünde

Filipinler'de köpek sahipleri ve köpekleri, hayvanlara karşı kötü muameleyi protesto etmek ve en büyük köpek buluşması alanında dünya rekorunu kırmak için dün bir araya geldiler.

Filipinler'in başkenti Manila'da, üzerinde "Bizi neden öldürüyorsunuz?" gibi yazılar bulunan pankartlar taşıyan köpekler, sahipleriyle birlikte hayvanlara kötü muameleyi protesto etmek için düzenlenen 'Köpek Yürüyüşü'ne katıldı. Bazı kesimlerinde köpek etinin yendiği Filipinler'deki etkinlikte, yaklaşık 7 bin köpek yürüdü. Gösterinin sonunda bazı köpekler sıcaktan bunalarak fenalık geçirdi. Fenalaşan köpeklere sahipleri su ve buzlarla ilkyardım uyguladı.

Yürüyüşün ayrıca, en fazla sayıda köpeğin bir araya geldiği etkinlik rekorunu kırarak, Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmesi amaçlanıyordu. Organizatör Byron San Pedro'nun verdiği bilgiye göre bu alandaki rekor, 2004 yılında 5 bin 17 köpeğin katıldığı 4.8 kilometrelik köpek maratonuyla İngiltere'nin elindeydi. Filipinler'de köpek eti bazıları tarafından lezzetli bir yiyecek olarak görülüyor.
490
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.