Magazin

'Köpek' eleman aranıyor

'Köpek' eleman aranıyor

Çin'in astroloji takvimine göre 2006 yılı, 'köpek yılı'. Çin'de bir şirket bu takvimi gayet ciddiye aldığını gösteren yeni bir iş ilanıyla dikkat çekti.

Çin'deki insan kaynakları şirketi Jilin Jiangshan, yeni elemanları arasında bol miktarda 'köpek' olsun istiyor. Şirket, yeni eleman bulmak için gazetelere verdiği iş ilanında köpek yıllarında doğanların başvurmasını talep etti.

Şirketin personel yöneticisi, Çin astrolojisine göre çok sadık olmalarıyla bilinen köpek yılı insanlarını tercih ettiklerini söylüyor.

Ayrım yasak ama...
Çin yasaları, işe alma ve işten çıkarmalarda ayrımcılığı yasaklıyor. Fakat sözkonusu şirketin yasak kapsamına girip girmediği henüz belli olmadı.

Kendisi de bir köpek yılı insanı olan personel yöneticisi Dong, dürüstlük ve sadakat duygusuyla anılan insanları herkesin iş yerinde çalıştırmak isteyeceğini belirtiyor: "Bir insan kaynakları şirketinin aradığı özelliklere tamı tamına sahipler."

Çin astrolojisine göre yeni girdiğimiz 2006'nın yanısıra köpek yılları şunlar: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982 ve 1994.
(BBC Türkçe)
Yayın tarihi: 06.01.2006
482
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.